MINI Klub Hrvatska - Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

KONTROLNO SVIJETLO

3 posters

Go down

KONTROLNO SVIJETLO Empty KONTROLNO SVIJETLO

Postaj by marko sri lis 19, 2011 12:53 am

Ljepi pozdrav svima!
Kao prvo se ispričavam na mojem hrvatskem jeziku. Dolazim iz Slovenije. Molim vas za jednu pomoč. Na mom mini cooper-u se je upalila kontrolna lampica za plinove. avto ide normalno i nima nikakvok čudnog zvoka. da li je imao ko od vas isti problem i kako ga je rješio.
hvala svima na pomoči


marko
Newbie

Male Broj postova : 17
Age : 44
Lokacija : RUPA
Registration date : 03.12.2008

[Vrh] Go down

KONTROLNO SVIJETLO Empty Re: KONTROLNO SVIJETLO

Postaj by Sworks sri lis 19, 2011 3:14 pm

Nisam imao problem s time sa svojim MCS ali sam to dozivio sa Mitsubishijem L200. Koje je godište auta? Na L200 se upalila ta lampica pa sam isao u servis, tamo su rekli da je stvar u ventilima turbine, pa auto nije koristio maksimalnu snagu, promijenili su ventile i nakon toga vise nije svijetlila lampica a auto je isao puno bolje. Ako je Mini s turbinom moguce je da imas isti problem, jer zvuk vozila je isti i sve samo manje snage isporucuje. Najbolje da u servisu to provjeris. Čak bi rekao da se lampica upalila i zbog goriva, ako je lošije kvalitete ostavlja čađu u katalizatoru i onda lambda sonda signalizira da nesto nije u redu sa protokom plinova. Meni je bilo ovo prvo. U svakom slučaju u servisu će ti najbolje reći, nemoraš se bojati vozit, ja sam vozio 7000km s tim upaljenim prije nego sam rijesio. Pozdrav
Sworks
Sworks
Advanced

Broj postova : 65
Age : 36
Registration date : 08.11.2010

[Vrh] Go down

KONTROLNO SVIJETLO Empty Re: KONTROLNO SVIJETLO

Postaj by dottore sub kol 18, 2012 1:21 am

Na mom prvom mini cooperu, nekad se znala palit i gasit, pa se znala upalit i ostat upaljena tjednima. takoder nisam primjetio nikakav pad performansi ili drukciji rad motora. Malo me smetalo jer nije trebala svijetliti ni nis.. ugl, na sadasnjem Cooperu S, EML mi se upalio nedavno nakon sto sam napravio generalku.
Prvi put kad se upalila je bilo zbog nekog loseg kontakta kablova i auto je otisao u safe mode, sve sto si mogao s njim tada je bilo vozit ga u prvoj i to bez gasa a ja sam otisao probni dzir na magistralu...
drugi put kad se desilo to svijetlo je bilo da je pukla cijev neka, zbog kojeg je auta vukao falsi zrak, te mu je kompjuter rekao da to nije ispravan rad motora, i opet otisao u safe mode, opet isti simptomi.
Kad sam ga spojio na dijagnostiku, izbacio mi je gresku na MAP senzoru i o2 senzoru.. pobrisao greske, zamjenio cijev i sad sve 5
ako si u prilici, odi do BMW-a i tamo nek te na dijagnostiku spoje. ako ti kazu da neznaju sta je, kontaktiraj BMW njemacku, i zali se na uslugu. Dobit ces recall i uslugu ce ti vjerojatno napravit under high priority, i smjeskat ce ti se Very Happy

dottore
Newbie

Broj postova : 46
Age : 36
Registration date : 04.03.2011

[Vrh] Go down

KONTROLNO SVIJETLO Empty Re: KONTROLNO SVIJETLO

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne možeš odgovarati na postove.