MINI Klub Hrvatska - Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kazna za brzinu

+3
Coop
Prenc
Sax
7 posters

Go down

Kazna za brzinu Empty Kazna za brzinu

Postaj by Sax ned oľu 22, 2009 9:17 pm

Dakle, usnimili me danas jer sam se vozio 89 km/h na Zagrebackoj aveniji gdje je dozvoljno 50 km/h !!?!?

Razgovarao sam s policajcem u nastojanju da ublazi kaznu ili nesto al ne da se....i napise mi kaznu na 1000 kn i kaze samo se ti zali na rjesenje, sta ces placat. Ja, ne budi ljen, potrazio par mogucih nacina pisanja zalbi te odlucio zalbu i poslati....sutra.

Jel ima neko od vas takvih iskustava, sta je najbolje napisati? Stvarno mi se neda placati 1000 kn.

Tnx

S. Sad
Sax
Sax
MINIholic

Male Broj postova : 330
Age : 47
Registration date : 12.08.2008

http://www.myspace.com/popperband

[Vrh] Go down

Kazna za brzinu Empty Re: Kazna za brzinu

Postaj by Prenc ned oľu 22, 2009 11:58 pm

...e moj sax...ovako, koliko ja znam, zakon o sigurnosti prometa na cestama se malo postrožio...
nekada su kazne bile na snazi 2 godine...napisao si žalbu, koja bi zbog tromosti sustava trajala više od 2 godine i sve bi to skupa išlo u zastaru. Sada je rok zastare 4 ili 5 godina... predlažem ti da napišeš svejedno žalbu pa ako ništa drugo da ti se to plaćanje malo oduži...probaj...bolje nego da im daš 1000kn...NISU NORMALNI...u svakom slučaju žalba...još ako nisi bio kažnjavan još bolje...možda ti oproste. o je ono što i ja mogu reći i pomoći...
affraid Mad
Prenc
Prenc
Pro

Male Broj postova : 248
Age : 43
Lokacija : ISTRA
Registration date : 10.09.2008

http://www.myspace.com/prenc

[Vrh] Go down

Kazna za brzinu Empty Re: Kazna za brzinu

Postaj by Coop pon oľu 23, 2009 2:52 am

U svakom slučaju su kazne prevelike, ali ako nisi bio prije kažnjavan, uvijek se možeš pozvati na to.

No više me živciraju ova ograničenja brzine, 50 km/h na zagrebačkoj je zapravo usporavanje prometa, ne znam tko bi se normalan tamo vozio tako sporo.
Coop
Coop
MINIholic

Male Broj postova : 288
Age : 34
Lokacija : Sisak - Zagreb
Registration date : 23.07.2008

http://miniklub.tk

[Vrh] Go down

Kazna za brzinu Empty Re: Kazna za brzinu

Postaj by Prenc pon oľu 23, 2009 10:37 am

...sve zanm i sve kužim...ali vrebaju baš tamo gdije su ograničenja 50...a ne tamo gdije jure kao ludi ... mislim da nitko ne vozi 50km/h...
Prenc
Prenc
Pro

Male Broj postova : 248
Age : 43
Lokacija : ISTRA
Registration date : 10.09.2008

http://www.myspace.com/prenc

[Vrh] Go down

Kazna za brzinu Empty Re: Kazna za brzinu

Postaj by s.s. pon oľu 23, 2009 10:57 am

ja imam dosta iskustva s kaznama (pogotovo za brzu vožnju), čak sam bila i na predavanjima o posljedicama prometnih nesreća (imala sam 6 bodova). Čak sam se i dva puta žalila, i to je prošlo tako da sam morala platiti i kaznu i sudske troškove. Uglavnom, suci će uvijek prvo "vjerovati" policajcu. U prvom slučaju se policajac nije pojavljivao 5 puta na ročište, i mislila sam da će sudac odustati, međutim sudac je bio uporan, te kada se policajac i pojavio 6. puta, iako nije imao dokaz (sliku s multanove) opet je sudac odlučio odbiti moju tužbu. U drugom slučaju, sudac nije ni čekao da policajac dođe na suočenje već je odmah odbio moju tužbu. Tako da ti se ne isplati žaliti u tom slučaju, jer sudac će uvijek prvo povjerovati policajcu. Nakon tih neuspjelih tužbi, iduću sam kaznu odlučila ne platiti i zamijeniti je za rad za opće javno dobro, tako da mi je to zasad najbezbolnija opcija, nisam platila ništa, a tko zna da li će me uopće i zvati za neki dobrotvorni rad, pa probaj tu opciju
s.s.
s.s.
MINIholic

Female Broj postova : 313
Age : 53
Lokacija : Sisak
Registration date : 03.10.2008

[Vrh] Go down

Kazna za brzinu Empty Re: Kazna za brzinu

Postaj by chippo pon oľu 23, 2009 10:59 am

oooo, affraid Sladja je opasna tongue
chippo
chippo
Advanced

Broj postova : 68
Age : 45
Lokacija : Vienna
Registration date : 07.08.2008

[Vrh] Go down

Kazna za brzinu Empty Re: Kazna za brzinu

Postaj by Prenc pon oľu 23, 2009 11:01 am

....ukrao si mi riječi iz usta pale Razz Laughing
Prenc
Prenc
Pro

Male Broj postova : 248
Age : 43
Lokacija : ISTRA
Registration date : 10.09.2008

http://www.myspace.com/prenc

[Vrh] Go down

Kazna za brzinu Empty Re: Kazna za brzinu

Postaj by s.s. pon oľu 23, 2009 11:02 am

o da, imam ja tu podosta priča Very Happy
jednom me je policajac na motoru lovio, i kad me je stigao, rekao mi je da je vozio 200 na sat da me stigne, i još mi je htio uzeti dozvolu na par mjeseci, i kazniti se nekih par tisuća kuna jer sam preticala kolonu
s.s.
s.s.
MINIholic

Female Broj postova : 313
Age : 53
Lokacija : Sisak
Registration date : 03.10.2008

[Vrh] Go down

Kazna za brzinu Empty Re: Kazna za brzinu

Postaj by Leloo pon oľu 23, 2009 11:22 am

Ja imam isto dosta iskustva s kaznama, nažalost...
Trenutno su mi dvije "aktivne" tj. dobila sam novčanu kaznu od 4700kn i oduzimanje vozačke na 6 mjeseci. Uložila sam žalbu prije godinu dana i još mi ništa nije stiglo. Još 2 mjeseca i zastara slijedi!Nadam se da mi u međuvremenu neće ništa doći. I još se jedan postupak trenutno vodi protiv mene hahaha, al nemaju nikave dokaze, policajac ne dolazi na ročiste i to se isto sve prolongiralo tako da mi i to ide u zastaru za nekih 2 mjeseca.
Sax ovakav ti je moj prijedlog -pokušaj da ti sve ide u zastaru. Sada više ne zovu na sud, nego će ti najvjerojatnije doći rješenje na kućnu adresu - poštar će ti ostavljati žute listiće, al ti nemoj podizati rješenje. Tako će ti oni slati rješenje par puta i tu ćeš dobiti na vremenu. A onda će ti policija početi dolaziti na vrata. Ako radiš, nema šanse da te ulove jer uglavnom dolaze ujutro. Ako te ščepaju, uloži žalbu i tu ćeš isto dobiti na vremenu.Ali zastara više nije 2.god, nego 3 god. tako da ne znam hoće li ti to uspijeti, ali barem će se prolongirati....
Držim ti fige!
Leloo
Leloo
Pro

Female Broj postova : 236
Age : 44
Registration date : 09.01.2009

[Vrh] Go down

Kazna za brzinu Empty Re: Kazna za brzinu

Postaj by Sax pon oľu 23, 2009 11:57 am

Hvala na savjetima.

Cuo sam da je zastara sada cak 5 god. Bas danas moram otici do suda jer su mi poslali poziv za izvrsenje kazne zatvora u trajanju 3 dana jer nisam platio kaznu od 300 kn - sto nije istina jer imam potvrdu uplate ali sam bio lijen odnjeti na rociste (misleci provjerit ce netko tamo prije nego donese bilo kakvu odluka da li je kazna uopce placena). Medjutim oni bacaju ljude u zatvor ocito bez ikakve provjere da li je isti neduzan....ovdje se ide s pretpostavkom da si kriv pa moras dokazivat nevinost a ne obrnuto.

U svakom slucaju imam neku zalbu u kojoj se spominje da su se vozila ispred mene kretala brze, te da sam cak neka propustio i da se zalim da je policajac sigurno usnimio brzinu nekog ispred mene jer ja sam kao vozio po propisima, pa cu im poslati to da vidim da li ima smisla. Jedino ako sudac odbije zalbu morati cu platiti jos 110 kn troskove postupka :-((
Sax
Sax
MINIholic

Male Broj postova : 330
Age : 47
Registration date : 12.08.2008

http://www.myspace.com/popperband

[Vrh] Go down

Kazna za brzinu Empty Re: Kazna za brzinu

Postaj by s.s. pon oľu 23, 2009 12:12 pm

na žalost kad je riječ o tvojoj riječi protiv poličajčeve, sudac će bez obzira na činjenice uvijek povjerovati poličajčevoj, eto tako je bar bilo u mojim slučajevima, nadam se da ćeš ti imati više sreće Smile
s.s.
s.s.
MINIholic

Female Broj postova : 313
Age : 53
Lokacija : Sisak
Registration date : 03.10.2008

[Vrh] Go down

Kazna za brzinu Empty Re: Kazna za brzinu

Postaj by duje pon oľu 23, 2009 12:23 pm

pa naravno da je policajac uvjek u pravu kad su to naši štrumfovi Very Happy a tek koliko ih ja imam od coopers - a uh što mene vole kad me vide ti štrumfovi Twisted Evil
duje
duje
Advanced

Broj postova : 71
Age : 40
Registration date : 14.03.2009

[Vrh] Go down

Kazna za brzinu Empty Re: Kazna za brzinu

Postaj by Coop pon oľu 23, 2009 1:55 pm

chippo je napisao/la:oooo, affraid Sladja je opasna tongue

svatko tko se jednom provezao cestom Sisak - Zagreb mora biti opasan Very Happy

Eh da, oni famozni kartonski policajci su se pojavili i u Sisku. Jučer skrećem na novi most (ograničenje je 50, ali nitko se ne vozi manje od 80) i na prilaznoj cesti (kod Peugeotovog salona) vreba Golf sa policajcem nekako plosnatog izgleda Very Happy
Coop
Coop
MINIholic

Male Broj postova : 288
Age : 34
Lokacija : Sisak - Zagreb
Registration date : 23.07.2008

http://miniklub.tk

[Vrh] Go down

Kazna za brzinu Empty Re: Kazna za brzinu

Postaj by Prenc pon oľu 23, 2009 2:05 pm

...ja sam pregazio šest policajaca...affraid







narvno ležečih... Laughing
Prenc
Prenc
Pro

Male Broj postova : 248
Age : 43
Lokacija : ISTRA
Registration date : 10.09.2008

http://www.myspace.com/prenc

[Vrh] Go down

Kazna za brzinu Empty Re: Kazna za brzinu

Postaj by s.s. pon oľu 23, 2009 2:06 pm

super su mi ti kartonski policajci, natjeraju te da ipak usporiš, a ako i prođeš malo brže ostaneš nekažnjen Smile
i da, kao što coop kaže, svatko tko vozi od Siska prema Zagrebu, mora biti malo opasan Very Happy by the way, kad već govorimo o toj cesti, kako je dio te ceste od Siska prema Zagrebu bio zatvoren (Stupno), vozila sam se malom sporednom cesticom kroz Drenčinu, pa Brest i dalje prema Žažini, i odlična je, kao stvorena za minija, uska i zavojita, baš je bio gušt, to mi je bio mali trening za Gorski Kotar Very Happy
s.s.
s.s.
MINIholic

Female Broj postova : 313
Age : 53
Lokacija : Sisak
Registration date : 03.10.2008

[Vrh] Go down

Kazna za brzinu Empty Re: Kazna za brzinu

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.