MINI Klub Hrvatska - Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Cooper S cabrio 2006...početnička pitanja i zapažanja

+2
Sax
Talicni
6 posters

Go down

Cooper S cabrio 2006...početnička pitanja i zapažanja Empty Cooper S cabrio 2006...početnička pitanja i zapažanja

Postaj by Talicni ned svi 24, 2009 9:11 pm

Bok,

Evo prodao SuzukiSwift 2005 i uzeo ovo čudo od Minija. Prvo bi htio vidjeti kaj ja imam od opreme ili ima to neko ime, vidio sam da se spominje chilli i tak neka imena.
Evo slike iznutra kak to zgleda, nema gumbice na volanu ni grijanje sjedala, nekaj je u inoxu nekaj nije i tak.....
Cooper S cabrio 2006...početnička pitanja i zapažanja Getimagevariationfgbgfbp

Zapažanja:

1. prvo sam skuzio kad je krov gore da je vidljivost koma odozada...imam mli prozorcic kao tenku Smile al polako se navikavam....pomazu i kod parkiranja oni senzori, a trubica koja signalizira je presmješna...k ona patkica za u kadi . Bio frend u autu i idemo mi to isprobati kolko meze u rikverc a da pestane onak se javljati. Kad je pocelo odvalili smo se od smija ...prejako SmileSmile

2. kad je krov gore i idem preko nasih ljepih, punih rupa ulica po ZG....cuje se skripanje odozada unutra.....brijem da je to taj krov i zato kaje tvrd auto pa se malo sve rasštimalo. oprao sam ga i nigdje ne pušta vodu. Sad neznam jel to normalno da tak imam rasštimanu glazbu kad je krov gore ili je to opcija "always open2 koja te tjera da spustiš krov Smile?

3. tvrd je brijem ko Suzuki ali udobniji pa nije tolki bed ko u Zukiju di imas osjecaj da trgaš amortizere.

4. nizak je full Smile A ja naviko na Zukija i parkam se do rinzola i bum u rinzač ...malo sam branik zgulio onaj skroz dole crni Rolling Eyes I kad ulazim u garazu imam jednu penjalicu di uvijek cujem kak malo zgrebem ...iso sam u prvoj do penjalice ..stao i lagano gas i opet onaj zvuk malo "krrrr"......i niš izadjem ...gledam i ne kuzim....nije tak nizak. I onda se spustim na koljena i tamo jos jedan branic ispod motora!! Pitao sma bratića koji s ekuži u aute jel bed ak s tim malo grebem, kaže nije, to sluzi za to kao zastita neka motora ......kaj vi kažete ? Kad idem prek ležećih 20km/h ok je i ne grebe niš.
5. Gume....hmmm....frajer kaj mi je prodao gume kazu da su to neke kaj se nemogu zbusiti, lol? Imam i neki gumbić pored ručne kočnice al ga nisam jos stisnuo...to je neš za gume? Čitao sma manual al nisam bas skuzio...neka kalibriranja prvo, pa on registrira tlak u gumama pa ovo ono...??

6. Gepek, odnosno polica u gepeku, kad je krov gore se moze skinuti ? Znam da se moze preko onih poluga malo dignuti zadnji prozor za laksi ulaz prtljage, također zadnja sjedala preklopim dole, ali polica je onak na pola pa zna smetati ak je veliki kofer.

Eto, uglavnom puno pitanja....idem 01/06 na servis pa cu i njih tamo izgnjaviti al eto nemrem se strpiti pa sam tu postavio neka pitanja. Sve u svemu bez obzira na gornje auto je zakon cheers

Miniiii!!!!
Talicni
Talicni
Advanced

Male Broj postova : 71
Age : 47
Lokacija : Zagreb
Registration date : 21.05.2009

[Vrh] Go down

Cooper S cabrio 2006...početnička pitanja i zapažanja Empty Re: Cooper S cabrio 2006...početnička pitanja i zapažanja

Postaj by Sax pon svi 25, 2009 12:24 am

Posto nemam cabrio ne mogu ti odgovoriti na pitanja vezana uz taj dio ali sto se tice guma imas "run flat" gume koje imaju pojacane rubnike tako da ako guma pukne jos je vozljiva na manjim brzinama i udaljenostima (citaj dovoljno da dodjes do vulkanizera). Inace te gume su dosta tvrdje i neudobnije od standardnih tako da sam ih ja skinuo prvom prilikom i mogu ti reci da se kvaliteta voznje po nasim cestama znacajno popravila.
Sax
Sax
MINIholic

Male Broj postova : 330
Age : 47
Registration date : 12.08.2008

http://www.myspace.com/popperband

[Vrh] Go down

Cooper S cabrio 2006...početnička pitanja i zapažanja Empty Re: Cooper S cabrio 2006...početnička pitanja i zapažanja

Postaj by Talicni pon svi 25, 2009 8:52 pm

"Run flat" ajme kaj nece sve izmisliti...al aj dobro...znaci ak ocu komforniju voznju uzmem normalne gume.
A kaj je onaj gumbic kod rucne kocnice u svezi sa tlakom guma...kad se on treba stisnuti ?
Talicni
Talicni
Advanced

Male Broj postova : 71
Age : 47
Lokacija : Zagreb
Registration date : 21.05.2009

[Vrh] Go down

Cooper S cabrio 2006...početnička pitanja i zapažanja Empty Re: Cooper S cabrio 2006...početnička pitanja i zapažanja

Postaj by Sax uto svi 26, 2009 10:50 am

Ja imam kod mjenjaca dva gumba - jedan je "sport" za jaci odaziv gasa i direktniji volan a drugi je za gasenje sustava za kontrolu proklizavanja. Kod rucne nemam nikakvih gumbica. Kaj pise na njemu? Mozda to ima veze samo s cabriom?
Sax
Sax
MINIholic

Male Broj postova : 330
Age : 47
Registration date : 12.08.2008

http://www.myspace.com/popperband

[Vrh] Go down

Cooper S cabrio 2006...početnička pitanja i zapažanja Empty Re: Cooper S cabrio 2006...početnička pitanja i zapažanja

Postaj by Talicni uto svi 26, 2009 11:13 am

Hmmm...znaci sve drukcije...meni je taj sustav kaj pazi na tebe tam di su gumbici ko u helihopteru. A nis...budem uslikao jednom prilikom.....
Talicni
Talicni
Advanced

Male Broj postova : 71
Age : 47
Lokacija : Zagreb
Registration date : 21.05.2009

[Vrh] Go down

Cooper S cabrio 2006...početnička pitanja i zapažanja Empty Re: Cooper S cabrio 2006...početnička pitanja i zapažanja

Postaj by Leloo uto svi 26, 2009 11:54 am

imam i ja taj gumbić kod ručne...koliko ja znam taj gumb je za pritisak u run flat gumama...tako su mi rekli, al ne kužim se previše Very Happy
Leloo
Leloo
Pro

Female Broj postova : 236
Age : 44
Registration date : 09.01.2009

[Vrh] Go down

Cooper S cabrio 2006...početnička pitanja i zapažanja Empty Re: Cooper S cabrio 2006...početnička pitanja i zapažanja

Postaj by Anek uto svi 26, 2009 1:12 pm

I ja imam taj gumbić, to ja za tlak u gumama, al ja isto ne kužim to previše, jednom mi se desilo na autocesti da mi je prednja desna bila dosta prazna, pa mi je na komandnoj ploči svjetlio taj znak za tlak /narančasto-slabije, crveno-jako prazno/.

Anek
Newbie

Female Broj postova : 22
Age : 42
Lokacija : Ivanić Grad
Registration date : 29.08.2008

[Vrh] Go down

Cooper S cabrio 2006...početnička pitanja i zapažanja Empty Re: Cooper S cabrio 2006...početnička pitanja i zapažanja

Postaj by minkasica sri svi 27, 2009 12:17 am

Talicni je napisao/la:Bok,

Evo prodao SuzukiSwift 2005 i uzeo ovo čudo od Minija. Prvo bi htio vidjeti kaj ja imam od opreme ili ima to neko ime, vidio sam da se spominje chilli i tak neka imena.
Evo slike iznutra kak to zgleda, nema gumbice na volanu ni grijanje sjedala, nekaj je u inoxu nekaj nije i tak.....
Cooper S cabrio 2006...početnička pitanja i zapažanja Getimagevariationfgbgfbp

Zapažanja:

1. prvo sam skuzio kad je krov gore da je vidljivost koma odozada...imam mli prozorcic kao tenku Smile al polako se navikavam....pomazu i kod parkiranja oni senzori, a trubica koja signalizira je presmješna...k ona patkica za u kadi . Bio frend u autu i idemo mi to isprobati kolko meze u rikverc a da pestane onak se javljati. Kad je pocelo odvalili smo se od smija ...prejako SmileSmile

2. kad je krov gore i idem preko nasih ljepih, punih rupa ulica po ZG....cuje se skripanje odozada unutra.....brijem da je to taj krov i zato kaje tvrd auto pa se malo sve rasštimalo. oprao sam ga i nigdje ne pušta vodu. Sad neznam jel to normalno da tak imam rasštimanu glazbu kad je krov gore ili je to opcija "always open2 koja te tjera da spustiš krov Smile?

3. tvrd je brijem ko Suzuki ali udobniji pa nije tolki bed ko u Zukiju di imas osjecaj da trgaš amortizere.

4. nizak je full Smile A ja naviko na Zukija i parkam se do rinzola i bum u rinzač ...malo sam branik zgulio onaj skroz dole crni Rolling Eyes I kad ulazim u garazu imam jednu penjalicu di uvijek cujem kak malo zgrebem ...iso sam u prvoj do penjalice ..stao i lagano gas i opet onaj zvuk malo "krrrr"......i niš izadjem ...gledam i ne kuzim....nije tak nizak. I onda se spustim na koljena i tamo jos jedan branic ispod motora!! Pitao sma bratića koji s ekuži u aute jel bed ak s tim malo grebem, kaže nije, to sluzi za to kao zastita neka motora ......kaj vi kažete ? Kad idem prek ležećih 20km/h ok je i ne grebe niš.
5. Gume....hmmm....frajer kaj mi je prodao gume kazu da su to neke kaj se nemogu zbusiti, lol? Imam i neki gumbić pored ručne kočnice al ga nisam jos stisnuo...to je neš za gume? Čitao sma manual al nisam bas skuzio...neka kalibriranja prvo, pa on registrira tlak u gumama pa ovo ono...??

6. Gepek, odnosno polica u gepeku, kad je krov gore se moze skinuti ? Znam da se moze preko onih poluga malo dignuti zadnji prozor za laksi ulaz prtljage, također zadnja sjedala preklopim dole, ali polica je onak na pola pa zna smetati ak je veliki kofer.

Eto, uglavnom puno pitanja....idem 01/06 na servis pa cu i njih tamo izgnjaviti al eto nemrem se strpiti pa sam tu postavio neka pitanja. Sve u svemu bez obzira na gornje auto je zakon cheers

Miniiii!!!!

škripanje krova ti je full normalno,
ja pojačam muziku i pravim se da je sve ok...
to ti je kabrio, no sikiriki, nebu puštal vodu,
ja svog redovno perem na dvorištu i još nije procurio...

kaj se tiče guma..
vozila se i ja na run flat do ove godine,
al sam nakon puno konzultacija kupila bridgestone....
normalnu, spej i pumpicu
i sad mi je tako milo i drago kaj ne hopsam po rupama.

e to sa kontrolnim gumbekom za tlak u gumama je bilo ful smješno kad se mojoj frendici i meni upalila nančarasta lampica,
ona na hrvatskom, a ja na engleskom, ko dve seljanke rumene čitamo uputstva, na sva 4...
jednostavno...
napumpaš, daš kontakt, stisneš gumbek i voziš...

policu skineš ko od šale, ne kužim zakaj ti smeta ak spustiš siceve? joj kaj sve stane u minkasaaaa

čekaj kad otkriješ puno drugih čari kaj minkas ima... Smile
Pozz
minkasica
minkasica
Advanced

Female Broj postova : 128
Age : 46
Lokacija : Zagreb
Registration date : 13.04.2009

[Vrh] Go down

Cooper S cabrio 2006...početnička pitanja i zapažanja Empty Re: Cooper S cabrio 2006...početnička pitanja i zapažanja

Postaj by Talicni sri svi 27, 2009 8:53 pm

Znači dobro su sredili krov kad škripi tak.....fino, sad ne moram brinuti vise Smile

Ja sam debil....nisam uspio policu skinuti al bum opet probal...seka mi stize iz Londona sa 65 kofera pa cemo vidjeti prvi test je na pomolu !

pozz...
Talicni
Talicni
Advanced

Male Broj postova : 71
Age : 47
Lokacija : Zagreb
Registration date : 21.05.2009

[Vrh] Go down

Cooper S cabrio 2006...početnička pitanja i zapažanja Empty Re: Cooper S cabrio 2006...početnička pitanja i zapažanja

Postaj by dooper čet svi 28, 2009 1:54 am

TIMEEEEE

jadan minicak ma napravit cemo miting kad dodje pa ce svatko po jedan kofer! taman stanu
dooper
dooper
MINIholic

Broj postova : 428
Age : 36
Registration date : 07.08.2008

[Vrh] Go down

Cooper S cabrio 2006...početnička pitanja i zapažanja Empty Re: Cooper S cabrio 2006...početnička pitanja i zapažanja

Postaj by minkasica čet svi 28, 2009 9:33 am

Talicni je napisao/la:Znači dobro su sredili krov kad škripi tak.....fino, sad ne moram brinuti vise Smile

Ja sam debil....nisam uspio policu skinuti al bum opet probal...seka mi stize iz Londona sa 65 kofera pa cemo vidjeti prvi test je na pomolu !

pozz...
meni se sasvim slučajno desilo da sam skinula...
al 65 kofera...
spusti krov, napuni minkasa, pa ga digni ili nekak fiksiraj na otvoreno...
Very Happy
minkasica
minkasica
Advanced

Female Broj postova : 128
Age : 46
Lokacija : Zagreb
Registration date : 13.04.2009

[Vrh] Go down

Cooper S cabrio 2006...početnička pitanja i zapažanja Empty Re: Cooper S cabrio 2006...početnička pitanja i zapažanja

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.