MINI Klub Hrvatska - Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Jesu li 17" tvrde??

+4
Sax
Leloo
red_S
dooper
8 posters

Go down

Jesu li 17" tvrde?? Empty Jesu li 17" tvrde??

Postaj by dooper uto tra 20, 2010 8:26 pm

Trebam kupit nove gume pa sam usput bacio oko na nove felge...
Sad imam 15 i nisu lose ali nisu 17 ili barem 16 Very Happy
brat mi govori da ce mi 17 biti previse "tvrdo" za vozit i nagovara me da kupim 16 ako vec kupujem a sa gumama mi je razlika nekih 100 eura...

dakle kakva su vasa iskustva? ili da jednostavno kupim samo nove gume za moje 15ice :PP

ps... pa di su svi ljudi na ovom forumu? jeste li uzbudjeni za miting? ja jeeedva cekam
dooper
dooper
MINIholic

Broj postova : 428
Age : 36
Registration date : 07.08.2008

[Vrh] Go down

Jesu li 17" tvrde?? Empty Re: Jesu li 17" tvrde??

Postaj by red_S sri tra 21, 2010 8:59 pm

hej
evo ti copy paste onoga što sam ti napisao na facu...tako da i drugi dobiju info... :-)

paste:
da, 17" jesu malo tvrđe ali to je zbog manje visine gume (znaci oko 1.5 niža guma). To ti onda dodje da je voznja malo tvrđa...inače oko goriva to isto drži. Avto troši više zbog više mase 17" kompleta, jedino ako uzmeš neke posebne lakše felge, i malo više troši zbog šire gume, koja obično ima viši otpor kotrljanja...

Ja bi na tvome mjestu probao drugog MINIja s 17" ali sa istim ovješenjem kao kod tvojeg...da vidiš koja je razlika.

A sigurno če avto bolje izgledati s 17" felgama.

Odluka je tvoja, hehe :-)
red_S
red_S
Advanced

Broj postova : 78
Age : 42
Lokacija : Maribor - SLO
Registration date : 08.08.2008

[Vrh] Go down

Jesu li 17" tvrde?? Empty Re: Jesu li 17" tvrde??

Postaj by Leloo čet tra 22, 2010 3:04 pm

tvrde su ti sigurno...ja imam 16" i ono, tvrde su....17" nisam probala...al samo problemi oko niskoprofilnih guma...nemoj se nikada, ama baš nikada,penjati na kolnik...ja sam novu gumu zeznula jer sam se penjala...morala sam kupiti novu, a cijena baš i nije mala....nepotrebni trošak radi nemara, ali kad si u zakrčenom gradu kao što je Ri, neki put nema drugog izbora nego tako parkirati.... btw stvarno su svi nestali s foruma Sad
dooper o kojem meetingu pričaš? onom u Sloveniji ili će se nešto organizirati u HR kao prošle godine? ja bi da bude nešto u Hr budući da u Slo ne mogu Crying or Very sad
Leloo
Leloo
Pro

Female Broj postova : 236
Age : 44
Registration date : 09.01.2009

[Vrh] Go down

Jesu li 17" tvrde?? Empty Re: Jesu li 17" tvrde??

Postaj by Sax pet tra 23, 2010 11:39 am

Svakako ce ti auto biti nesto tvrdji i potrosnja malo veca ali sa 17" ce sigurno puno bolje izgledati. Ja imam 17" i nemam problema sa penjanjem na kolnik, jednostavno moras biti pazljiv - dakle ne mozes se zaletiti kad se penjes sto ne bi ucinio s bilo kojim profilom guma, uz to Cooper S ima jos tvrdje postavljen ovjes od tvojeg tako da ce na tvojem autu ipak biti malo "meksi". Ako ne zelis riskirati 16" su svakako dobar kompromis - bolji izgleda auta i ne toliko tvrda voznja. Na tvojem mjestu bi svakako isao na vecu colazu.....15-ice ostavi za zimske gume.
Sax
Sax
MINIholic

Male Broj postova : 330
Age : 47
Registration date : 12.08.2008

http://www.myspace.com/popperband

[Vrh] Go down

Jesu li 17" tvrde?? Empty Re: Jesu li 17" tvrde??

Postaj by Leloo pet tra 23, 2010 12:38 pm

nisam ni ja imala nikada problema, do sada ...i naravno da se ne zalijećem!haha, ono wtf? Question al rizik je puno veći s ovakvim gumama
Leloo
Leloo
Pro

Female Broj postova : 236
Age : 44
Registration date : 09.01.2009

[Vrh] Go down

Jesu li 17" tvrde?? Empty Re: Jesu li 17" tvrde??

Postaj by red_S pet tra 23, 2010 11:01 pm

@ Leloo: zašto ne možeš u slo?
Question
red_S
red_S
Advanced

Broj postova : 78
Age : 42
Lokacija : Maribor - SLO
Registration date : 08.08.2008

[Vrh] Go down

Jesu li 17" tvrde?? Empty Re: Jesu li 17" tvrde??

Postaj by dooper pon tra 26, 2010 11:58 am

ma 16-tice su neke bezveze iskreno a 17 me svi strase da su tvrde... danas cu ic vjerojatno kupit 17 flame spoke ili kako se zovu one "potkove" Very Happy i to u bijeloj boji hehehe za gume cu vjerojatno uzet michelin pilot exalto ili primacy hp...
dooper
dooper
MINIholic

Broj postova : 428
Age : 36
Registration date : 07.08.2008

[Vrh] Go down

Jesu li 17" tvrde?? Empty Re: Jesu li 17" tvrde??

Postaj by Leloo pon tra 26, 2010 12:58 pm

nemoj michelin! najgore gume koje sam ikada probala...
Leloo
Leloo
Pro

Female Broj postova : 236
Age : 44
Registration date : 09.01.2009

[Vrh] Go down

Jesu li 17" tvrde?? Empty Re: Jesu li 17" tvrde??

Postaj by Sax pon tra 26, 2010 1:10 pm

Bridgestone Potenza 050 A....dobra gume i ok cijena, samo nemoj uzimat "run flat" bez obzira na izbor proizvodjaca gume jer su te jos tvrdje od standardnih.
Sax
Sax
MINIholic

Male Broj postova : 330
Age : 47
Registration date : 12.08.2008

http://www.myspace.com/popperband

[Vrh] Go down

Jesu li 17" tvrde?? Empty Re: Jesu li 17" tvrde??

Postaj by Talicni uto tra 27, 2010 12:21 pm

ja imam run flat 17" i kada sam prvi puta presao preko rupice za 50km/h mislio sam da mi je otpao kotac i pala osovina...ali nije....poslje sam se naviknuo Smile

Također suvozaceva glava se trese kada ides po malo losem asfaltu kao kod onih lutkica sto im se drma samo glava Smile al naviknes se Smile
Talicni
Talicni
Advanced

Male Broj postova : 71
Age : 47
Lokacija : Zagreb
Registration date : 21.05.2009

[Vrh] Go down

Jesu li 17" tvrde?? Empty Re: Jesu li 17" tvrde??

Postaj by dooper uto tra 27, 2010 3:31 pm

pala je odluka

flame spokes (jel se pisu tako) 17" bijele u pirelli zero nero hehehe moram samo pricekat da se sredi papirologija i da dodju pa ih idem ugradit do kraja tjedna bit ce LUDNICAAAA
onda naravno na put cijelom hrvatskom Very Happy
dooper
dooper
MINIholic

Broj postova : 428
Age : 36
Registration date : 07.08.2008

[Vrh] Go down

Jesu li 17" tvrde?? Empty Re: Jesu li 17" tvrde??

Postaj by Sworks pon stu 08, 2010 4:24 pm

Ja na svojem imam 215-35-18 i nema nikakvih problema, magnezijeve felge, treba pazit na rupe jer ovakva felga se ne skrivljuje nego odmah puca, ali vrijedi svakog odvozenog metra!
Sworks
Sworks
Advanced

Broj postova : 65
Age : 36
Registration date : 08.11.2010

[Vrh] Go down

Jesu li 17" tvrde?? Empty Re: Jesu li 17" tvrde??

Postaj by M A R I N čet stu 11, 2010 10:15 pm

Sworks je napisao/la:Ja na svojem imam 215-35-18 i nema nikakvih problema, magnezijeve felge, treba pazit na rupe jer ovakva felga se ne skrivljuje nego odmah puca, ali vrijedi svakog odvozenog metra!

jesi mjenjo amortizere na te felge ili su original, meni s original amortizerima sa felgama od 17" coli struže zadnji kraj po rupama kad vozim nekog iza, mogu mislit šta je onda tek tebi sa 18"cola ako nisi stavljo gewinde ili tvrđe opruge

M A R I N
Advanced

Male Broj postova : 50
Age : 41
Registration date : 02.10.2010

[Vrh] Go down

Jesu li 17" tvrde?? Empty Re: Jesu li 17" tvrde??

Postaj by Sworks pet stu 12, 2010 6:03 am

eibach streetpro variant1 podesive gewinde, samo stelas i nema straha, a i ne vozim vise od 3 osobe istovremeno, nisam taxi Very Happy al svejedno ove rijecke ceste su ubitacne, sahta za sahtom do jedna upale u asfalt 5 centi minimum, magistrala je zabavna za vozit 120+ al od crikvenice prema novom onih par ravnica je kaos, zakrpa na zakrpi, ono je test teren za ozbiljnog terenca. ima par rupa po rijeci ali naucis se slalom Very Happy
Sworks
Sworks
Advanced

Broj postova : 65
Age : 36
Registration date : 08.11.2010

[Vrh] Go down

Jesu li 17" tvrde?? Empty Re: Jesu li 17" tvrde??

Postaj by Sax pet stu 12, 2010 2:58 pm

@MARIN - cudi me da ti struze sa 17" felgama. Ja imam 17ice i bez obzira koliko ljudi ili tereta vozio nije mi nikad nista strugalo. Mozda trebas provjerit opruge, mozda su malo oslabile?
Sax
Sax
MINIholic

Male Broj postova : 330
Age : 47
Registration date : 12.08.2008

http://www.myspace.com/popperband

[Vrh] Go down

Jesu li 17" tvrde?? Empty Re: Jesu li 17" tvrde??

Postaj by M A R I N pet stu 12, 2010 4:41 pm

Sax je napisao/la:@MARIN - cudi me da ti struze sa 17" felgama. Ja imam 17ice i bez obzira koliko ljudi ili tereta vozio nije mi nikad nista strugalo. Mozda trebas provjerit opruge, mozda su malo oslabile?

nemam pojma i meni je to malo čudno, al dobro ti imaš novog coopera, tj. redizajn pa je možda drugačije na njemu nego na starom

M A R I N
Advanced

Male Broj postova : 50
Age : 41
Registration date : 02.10.2010

[Vrh] Go down

Jesu li 17" tvrde?? Empty Re: Jesu li 17" tvrde??

Postaj by rodryguez pet stu 12, 2010 8:16 pm

znas da je i meni cudno.nikad od nikog nisam cuo da je na coopera stavio origial 17 i da struzu.bo.
provjeri malo opruge i to sto prije jer ces nove gume ubit.

p.s.

sworks.
postao sam ti na pm.poruku ali me ignoriras??!! Wink
rodryguez
rodryguez
Pro

Male Broj postova : 215
Age : 40
Lokacija : rijeka
Registration date : 07.04.2009

[Vrh] Go down

Jesu li 17" tvrde?? Empty Re: Jesu li 17" tvrde??

Postaj by M A R I N pet stu 12, 2010 8:55 pm

rodryguez je napisao/la:znas da je i meni cudno.nikad od nikog nisam cuo da je na coopera stavio origial 17 i da struzu.bo.
provjeri malo opruge i to sto prije jer ces nove gume ubit.

p.s.

sworks.
postao sam ti na pm.poruku ali me ignoriras??!! Wink

ma struže mi samo na jamama kad neko sjedi iza, inače nikad ne struže

M A R I N
Advanced

Male Broj postova : 50
Age : 41
Registration date : 02.10.2010

[Vrh] Go down

Jesu li 17" tvrde?? Empty Re: Jesu li 17" tvrde??

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.